עדכון בטחוני מגדי ירקוני | 12.5.21


עדכון בטחוני 12.5.21

תושבים יקרים,

אנו ביום השלישי למערכה הבטחונית "שומר החומות" וראשית אני רוצה לחזק את כל תושבינו על האחריות וההקפדה על הנחיות ההתגוננות מצילות החיים!.

280 שיגורים נורו לשטח אשכול, שהנם כרבע מכלל השיגורים לעבר כל חלקי הארץ עד כה. מתוכם רק 13 רקטות נפלו בתוך ישובים או בסמוך אליהם. למרבה המזל,נגרם נזק קל בלבד וחבר אחד נפצע קל מרסיסים (עובד תאילנדי במושב ישע). "כיפת ברזל" עושה עבודה מופלאה ומיירטת בהצלחה את מרבית הרקטות. השאר נפלו בשטחים פתוחים. אנו ממשיכים בקשר הרציף והיעיל עם כל גורמי הביטחון על מנת להבטיח את ביטחוננו האישי.

1.jpe

מח"ט חטיבה דרומית, אל"מ טל אשור בסקירה בטחונית במועצה

2.jpe

מפקד תחנת אופקים, סנ"צ נועם קייזר במרכז ההפעלה של המועצה היום 

אוורור והפגה

אנו מקפידים על קשר שוטף עם כל הישובים ופועלים כדי לספק את כל המענים הנדרשים עקב המצב המיוחד. חלק מהתושבים בחרו לצאת מהאזור להתאווררות והפוגה במקומות שקטים יותר בארץ עד כמה שאפשר. אני מבין ומכיר בצורך הלגיטימי של מי שמעדיף לצאת מהאזור ושולח מכאן חיזוק לכל תושבי אשכול שרחוקים מביתם. בתקווה שנוכל לשוב ולהיפגש במהרה.  

ולמי שבוחר להישאר, בנינו עבורכם לו"ז יומי מגוון עם תכנים לכל הגילאים כדי להיות ביחד גם מרחוק. בנוסף, עם ישראל פותח את ליבו ואנו מקבלים מגוון הצעות והטבות שמחממות את הלב. המועצה מפעילה דף פייסבוק מיוחד "הפגות אשכול" שמתעדכן באופן שוטף עם כל ההצעות וגם אתר המועצה מתעדכן כל יום בשעה 18:00. מוזמנים להיכנס, להתעדכן ולצאת להתארח, ליהנות ולהשתחרר: https://www.facebook.com/%D7%94%D7%A4%D7%92%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%9C-263939894338912

ממ"דים

היום נפגשתי עם בעלי תפקידים בישובים שנמצאים מחוץ ל-7 ק"מ יחד עם סגן ראש המועצה דודי אלון. אנו מודעים לקושי לעבור ימים של הסלמה בטחונית ללא ממ"ד ואנו פועלים במהלך כל השנה כדי למצוא דרכים יצירתיות לסייע לתושבים לקדם מיגון ביתי. שיתפנו את נציגי הישובים בתהליך. במקביל, במשאבים העומדים לרשותנו על ידי גיוס תרומות למיגוניות, ישובים אלה נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו ולאורך השנים ובעיקר בתקופה האחרונה הוצבו עשרות מיגוניות במרחב הציבורי בהם.

 

המילואימניקים שלנו ששומרים על הבית

קבלו בגאווה ענקית את אנשי אשכול היקרים שלנו, המילואימניקים שמגוייסים במצבי חירום לחטיבה הדרומית שבאוגדת עזה, החטיבה ששומרת על אשכול ומלווה את כל פעילות המועצה בחירום. כולם ממושב שדה ניצן. משמאל לימין:

רס״ן טל גל - קצינת אוכלוסייה, פול קליין - קמב״צ מבצעים, רס״ן עומרי קיי - מ״פ חש״ל, סא״ל אילן אייזיקסון - קבט המועצה ומ״פ רבש״צים. חסר בתמונה: אל״ם נועם גל - יחידת מו״מ ורמ"ט מלח אשכול. גם הוא משדה ניצן!

3.jpe

מבקש להודות לכל שותפינו לניהול המערכה האזרחית, צוותי החירום הישוביים, הנהלות הישובים, רבש"צים. כמו תמיד אנו מוכיחים את העוצמות של הניהול המשותף.

 

שלכם

גדי ירקוני