עדכון בטחוני מגדי ירקוני | 13.5.21


תושבים יקרים,

אנו ביומה הרביעי של המערכה הבטחונית "שומר החומות" אני רוצה להמשיך ולחזק את כל תושבינו על האחריות וההקפדה על הנחיות ההתגוננות מצילות החיים!

סיכום של היום:
היום נורו לעבר אשכול 119 שיגורים. מתחילת המערכה נורו לעברנו כ- 426 רקטות.
נגרם נזק קל למבנים ורכוש בתחום היישובים ולחממות, וכתוצאה מהנפילות נגרמו מספר שריפה כולן בשליטה. "כיפת ברזל" ירטה את רוב השיגורים והשאר נפלו בשטחים פתוחים.

הלב בוכה
הבשורה המרה על מותו של עידו אביגל בן ה-5  משדרות כתוצאה מרסיס שחדר לביתו, הכתה את כולנו בעצב רב. אני מחבק את המשפחה ומייחל להחלמתן המהירה של אמו ואחותו בת ה-7 שנפצעו באירוע. אנו ותושבי שדרות וכל תושבי העוטף חולקים שכנות ושותפות ומחזקים את קהילת שדרות בעקבות האירוע הקשה שחוו.
עידו נפצע בעת ששהה בתוך הממ״ד וכרגע מתקיים תחקיר לבירור הנסיבות. חשוב להזכיר שהמרחב המוגן או המקום הכי מוגן שיש הם המקומות הבטוחים ביותר שהוכיחו כמצילות חיים ב-99.9% מהמקרים. אלוף פקע"ר גורודין ביקר אותנו בנושא זה וציין כי מדובר באירוע חריג ונדיר שנסיבותיו בבדיקה.
יהי זכרו ברוך.

בהזדמנות זו חשוב להזכיר להגיף את תריס הברזל, לנעול את חלונות הממ״ד ולא להסתפק רק בסגירה שלהן.
 

WhatsApp Image 2021-05-13 at 17.11.12.jpe

הגיעו לחזק
זכינו היום לביקור מחבק ומחזק של נשיא המדינה, בשיאה של מערכה קשה ותחת ירי טילים אינטנסיבי. כהרגלו, הנשיא מגיע לעמוד לצד התושבים שנתונים תחת אש כאחד האדם. זה לא מובן מאליו. אנו מעריכים זאת ומודים לו על התמיכה והאהבה העצומה. אנו עוברים ימים לא פשוטים אך נגלה אורך רוח וניתן את מלוא רוח הגבית לצה״ל להשלמת המהלך הצבאי עד להשגת היעדים. זאת בתנאי שאלה יביאו לשינוי המאזן ולא נחזור לאותה מציאות בה היינו״.
בנוסף ביקרו אותנו גם צחי הנגבי שר ההתיישבות והנהלת משרד הרווחה, שבאו לתמוך מקרוב ולהבין כיצד יוכלו לסייע לנו. הצגנו בפניהם את האתגרים והצרכים של אשכול ביניהם הדגשנו את צרכי החוסן ופערי המיגון במועצה.

WhatsApp Image 2021-05-13 at 20.36.14.jpe

WhatsApp Image 2021-05-13 at 20.36.15.jpe

מפגש יישובים
יחד עם בכירי הצבא, וצוותי המועצה נפגשתי היום עם ראשי צחי והנהלות יישובים , במטרה לשמוע מקרוב על הקשיים והצרכים של הישובים והתושבים. אני נפעם כל פעם מחדש מההתגייסות המשותפת של הצוותים והתושבים .

כולנו יחד באותה סירה
יחד עם שותפי, ראשי המועצות האזוריות השכנות לנו, בעוטף עזה, יצאנו יחד בקריאה משותפת .לצד המערכה הביטחונית המורכבת בה אנו נתונים, אנו מוטרדים לא פחות מהכאוס והאלימות בתוך ארצנו.  ראשי מועצות אזוריות ערביות ובדואיות בדרום- יצאנו היום בקריאה משותפת להרגעת הרוחות. להשבת הסדר על כנו בכול היישובים – יהודים וערבים וביישובים מעורבים.
רב המשותף על המפריד בינינו ועל מה שמפריד, מחובתנו לפעול כדי לחבר. מערכת היחסים בינינו, יהודים וערבים, נבנתה ברגישות במשך שנים והיא מבוססת על האינטרסים משותפים לכולנו, בלי הבדל לאום ודת. המשותף רב על המפריד.
האירועים האלימים שאנו עדים להם בימים אלה מצד קיצונים משולחי רסן, מעמידים בסכנה של ממש את רקמת החיים המשותפים שלנו.
אנחנו, יהודים וערבים, קוראים להפסיק לאלתר את מעשי האלימות ולשוב ולהידבר למען העתיד שלנו, כולנו.

הם שומרים עלינו
במרבית היישובים וברחבי במועצה נמצאים בימים אלו חיילים רבים שהוצבו על מנת להגן עלינו התושבים. אני שומע על יוזמות רבות ברחבי המועצה והיישובים על אירוח, פינוקים ודאגה לחיילים. זה מחמם את הלב. לכל חייל כזה יש אמא ומשפחה שדואגת לו, בואו נראה להם שגם פה יש להם משפחה גדולה ודואגת. רוצה להודות לכם על הכנסת האורחים ולשלוח מפה חיבוק ותודה גדולה לכל החיילים.

מבקש שוב להודות לכל שותפינו: לכוחות הבטחון שעושים ימים כלילות בהגנה עלינו, לצוותי החירום הישוביים, הנהלות הישובים, רבש"צים, עובדי המועצה  ובעיקר לחזק אותכם התושבים שעוברים תקופה לא פשוטה.

בתקווה ללילה שקט

שלכם

גדי ירקוני