עדכון בטחוני מגדי ירקוני | 20.5.21


סיכום יום
מתחילת היום נורו לעבר אשכול 184 רקטות, 7 מתוכן נפלו בשטח יישובים, לשמחתנו לא נגרמו נזקים. זהו היום עם מספר השיגורים הכי גבוה מתחילת המבצע. סה"כ מתחילת ההסלמה נורו כ-1354 שיגורים לעבר המועצה. ללא ספק מספר בלתי נתפס. 

ועדת חוץ ובטחון
את הבוקר התחלתי בפגישה של כל ראשי המועצות באזור, עם ועדת החוץ והביטחון. בפגישה העליתי את נושא השלמת פערי המיגון ,כביש 232 ותקצוב מרכז החוסן באשכול. המרכז פועל כל ימות השנה ובימים אלו יותר מתמיד . נושא אחד עליו הסכמנו כל ראשי המעצה פה אחד זה הצורך המשותף של מיגון יישובי העורף והבטחת תקצוב מרכזי החוסן.

ראשי רשויות

ראשי רשויות


פגישה עם מפקד האוגדה
היום הגיע למרכז הההפעלה של המועצה, תת אלוף נמרוד אלוני, מפקד אוגדת עזה.
המאו"ג הגיע לשמוע על הצרכים והפערים במועצה וקיבל סקירה על פעילות המועצה, על תכנית ההפגה ועל תכנית החזרה לשגרה ברגע שתושג הפסקת אש. הקשר בין הצבא למועצה הדוק לאורך כל ימות השנה, בתקופת רגועות או בתקופות מבצע. כמו תמיד העברנו את המסר שאנו סומכים על הצבא ונותנים להם את הרוח הגבית ככל שיידרש.

מפקד האוגדה

מפקד האוגדה


נשמרים משאננות, מגלים ערנות
בבקשה, אל תתנו לדיווחים בתקשורת על אפשרות להפסקת אש להכניס אתכם לשאננות. ארגוני הטרור ינסו להשיג ״תמונת ניצחון״ באמצעות פגיעה קשה וכואבת עד הרגע האחרון. רגעים אלו עלולים להיות המסוכנים ביותר, לחיילים ולאזרחים. 
כמי שחווה על בשרו ושילם מחיר אישי כבד, נעניתי לפניית פיקוד העורף לקחת חלק במערך ההסברה והעברת המסר החשוב.
אסור לנו לזלזל בהנחיות .אנא הישמעו להנחיות. גם אם הסוף אכן קרוב ואני מקווה מאוד שכן, הוא עלול להיות מסוכן. מי כמוני יודע.... אני מפציר בכם לגלות ערנות ולהקפיד על ההנחיות. אנא שמרו על עצמכם!לסרטון של פקע"ר: https://fb.watch/5CceCPndzM/ 


חוסן אשכול עד הבית
צוותי מרכז החוסן והמרכז הקהילתי שלנו הכינו ערכות חוסן משפחתיות לכל משפחה במועצה. הערכה כוללת כלים וטיפים יעילים להתמודדות במצבי לחץ סביב המצב הבטחוני. בערכה תמצאו 3 דרכים להעביר תחושה לא נעימה ומלחיצה - לרווחה נפשית והקלה! וגם ספר מיוחד שיעזור בחזרה לשגרה.. .ותודה לחיילי חטיבה דרומית שמהווים חומת חוסן משלנו כל השנה שהגיעו לעזור באריזות הערכות ועוטפים אותנו באהבה

מאחל לכולנו לילה שקט ובטוח
שלכם
גדי ירקוני