שלום לכולם,

 

נעים מאוד!

אני שמח לבשר כי וועדת הבחינה של משרד החינוך לניהול בית הספר השלישי שלנו בחרה פה אחד בדנה פרץ לתפקיד. דנה בת 45, מ'עומר', בעלת תואר בהוראה ומוסמכת במנהל ומדיניות ציבורית. בוגרת התוכנית להכשרת מנהלים של 'אבני ראשה' – המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית. לדנה ניסיון עשיר ומגוון במערכת החינוך היסודי. היא שימשה כסגנית מנהל בית ספר וממלאת מקום מנהל, מחנכת כיתה, רכזת שכבות ורכזת שפה, מורה מאמנת לסטודנטים להוראה ומשמשת כמדריכה פדגוגית בתוכנית מרום. דנה החלה לעבוד כבר הבוקר ואני מאחל לה הצלחה ענקית בהובלת בית החינוך ליקרים לנו מכל. אנו נספק את כל הסיוע, התמיכה והכלים לדנה ולצוות החינוכי להצלחתם. בהצלחה לכולנו.

 

מבצע 232

עבודות הפיתוח וההרחבה של המקטע הראשון בכביש 232 מתקדמות והחלה כבר בניית גדר הבטיחות לאורך המקטע (כרם שלום-ניר יצחק). עם השלמת המקטע יחלו העבודות על המקטע הבא, מניר יצחק לצוחר. במקביל, יצא לדרך השבוע מבצע אכיפה בכביש. שוטרי התנועה התמקמו לאורכו של הכביש וערכו למעלה מ-200 בדיקות, כולל איתור ליקויים בתחום הבטיחות והתקינות של המשאיות ואכיפת תמרור איסור תנועת המשאיות. משטרת התנועה פרסמה סרטון מהמצבע ואת נתוני הדוחות. תוכלו לראות בעמוד הפייסבוק שלי: https://www.facebook.com/1638542793058735/posts/2426711857575154?sfns=mo

אני יודע שהצו פוגע בחלק מהתושבים שלנו אך חיי אדם הם מעל הכל. לכן, המבצע ימשך גם בתקופה הקרובה במטרה להטמיע את הצו ולשנות את תרבות הנהיגה בכביש 232 למען הבטחון של כולנו. אני מבקש להודות לראש אגף התנועה שנענה לפנייתי בנושא האכיפה בכביש. סעו בזהירות!

 

גאונים

תלמידי קבוצת המצויינות 'ניצני ממר"ם וסייבר' ב'נופי הבשור' זכו במקום הראשון וגם השלישי בתחרות הגמר של הפרוייקט היוקרתי. במשך 12 שעות ברציפות של עבודה מאתגרת נדרשו התלמידים ליישם באופן עצמאי את החומר המורכב שלמדו לאורך השנה: לפתח ולתכנת משחק מחשב המשלב תנועת גופים והתנגשויות ביניהם. המשימות שניתנו להם:

'כיפת ברזל' – בנייה ותכנות מערכת לאיתור ונטרול טיל אויב על ידי 'כיפת ברזל'

'שדה מוקשים' – תוכנת משחק בו חייל בשדה מוקשים מגיע ליעד מבלי להיפגע

התלמידים זכו על התכנות, החשיבה, היצירתיות, עבודת הצוות המעולה ועל יכולת הפרזנטציה מרשימה. את התוכנית האיכותית התחלנו להפעיל השנה במועצה וכבר בשנה הראשונה להפעלתה – הגיעו התלמידים שלנו למקומות הראשונים. כל הכבוד. איזו גאווה. תודה למרכז הקהילתי של אשכול שיזם ומלווה את הפרוייקט באשכול יחד עם 'נופי הבשור' וכמובן לתלמידים שלנו – דור העתיד של הגנת הסייבר ושל יחידות הטכנולוגיה של צה"ל

 

כנס מתגייסים

מרכז הצעירים שלנו קיים כנס לבוגרי י"ב אשר נמצאים לפני גיוסם לצה"ל או שנת שירות. ביוזמת המרכז, אפשרנו השנה למשתתפים לבחור את תכנית הכנס והם בחרו בהרצאה של דין מירושניקוב. דין עלה מחבר העמים, התגייס לקומנדו הימי והיה בין הלוחמים שהשתלטו על המרמרה ונפצע קשה מאוד בפעילות זו. סיפורו האישי של דין עורר הזדהות בקרב הנוער שלנו. הוא שיתף בכך שמצד אחד הוא חש כעס רב על אנשי הטרור שפעלו בספינה ב'חסות' פעילות שלום ומצד שני ישנו ניסיון תמידי לא לחטוא בהכללה גורפת. הרגשתי שהנוער שלנו מזדהה עם הדברים. מצד אחד הם מוצפים בכעס טבעי על הטרוריסטים שיורים על הישובים ושורפים את הטבע. מצד שני הם משתדלים לזכור שיש בעזה אוכלוסייה אזרחית חפה מפשע שאינה שותפה למדיניות הטרור. זו היתה הרצאה מעוררת מחשבה והשראה. תודה רבה לעינת כהן, מנהלת מרכז הצעירים הנמרצת ולצוות ההפקה, על אירוע נהדר ומושקע מאוד. הצעירים הגיעו בהמוניהם ונהנו, מלבד ההרצאה, גם מדוכני מזון, חלוקת תיקים, חוברת זכויות לחיילות ועוד.

 

 

מניעה משותפת

הקיץ הגיע וגם הזבובים. דווחנו השבוע בועדת איכות הסביבה ע"י שחר יסינובסקי מהיחידה הסביבתית נגב מערבי שמדובר ב"מכה אזורית" הנובעת ממספר סיבות, בין השאר הגעה של בוצה וזבל לא מעובד לשדות בדרום הארץ. אגף תברואה ואיכות סביבה בשיתוף עם היחידה הסביבתית והמשרד להגנת הסביבה מבצעים במועצה פעולות ניטור שוטפות על מנת לאתר את המקורות האפשריים למפגעי זבובים. בחלק מהמקרים אף הצליחו "לתפוס" את הזבובים טרם המראתם וכך נמנע המפגע, במקרים האחרים מוציאים דוחות וקנסות. הפעילות מתבצעת בכלל שטחי המועצה בדגש על מקומות מועדים וחיפוש אחר מקורות חדשים. בנוסף האגף הגביר את פעולות ההדברה בישובים. חשוב להדגיש שכל אחד יכול לעזור להפחתת המפגע ולהרחקת הזבובים מביתו:

החקלאים – להקפיד על טיפול נכון בשטחים החקלאיים ובמבני גידול בעלי חיים

התושבים – לזרוק אשפה בשקיות סגורות ולשמור על פח סגור

חשוב לדווח על כל מפגע לאגף תברואה ואיכות סביבה. תודה על שיתוף הפעולה.

 

פרויקט תעסוקת בני נוער בקיץ

מועצה אזורית אשכול קוראת לכם, עסקים מאשכול, לקחת חלק בפרוייקט התעסוקה לבני הנוער בקיץ. 10 עסקים מאשכול כבר נרשמו לפרוייקט. זה יפה! אבל לא מספיק. 70 בני נוער רשומים ועיש צורך להגדיל את מאגר העסקים. אז מעסיקים המעוניינים לספק משרות לתקופות קצרות וארוכות לבני הנוער מוזמנים להצטרף לפרוייקט. יחד נהפוך לגשר שיאפשר לבני הנוער תעסוקה בקיץ ושכר בכבוד בעסקים קטנים וגדולים במועצה. הפרוייקט יוצא לדרך במסגרת שיתוף פעולה של האגף לשירותים חברתיים, המרכז הקהילתי, אגף החינוך, מעברים ולהב״ה והוא ילווה על ידי רכזת מטעם הגופים לאורך כל התקופה. לכל הפרטים, רישום של עסקים ושל בני הנוער לפרוייקט – אצל רכזת הפרוייקט, עדן פלד: 058-7496222

 

שבת שלום

גדי