שלום לכולם,

 

בתי הספר החדשים – תמונת מצב

הקמת בתי הספר החדשים וקריית החינוך באשכול הוא האירוע החשוב והגדול שמתרחש כיום במועצה ואנו משקיעים בו משאבים רבים. במשך כמעט שלוש שנים, ועדת היגוי שכוללת נציגות רחבה של אנשי מקצוע ונציגי ציבור עושים עבודה יסודית, מעמיקה ומקצועית כדי שבסופו של התהליך יהיו לנו שלושה בתי ספר מצוינים ואיכותיים. יש לא מעט סימני שאלה בציבור לגבי בתי הספר ולכן  ערכנו עלון מידע מפורט ומקיף כדי לספק תמונת מצב עדכנית ככל הניתן ולתת מענה לשאלות. לא ארחיב כאן עוד במילים – תקראו הכל בעלון – בקישור המצורף.

 

בשילוב ידיים

השבוע התקיימה הרצאה ראשונה בסדרת הרצאות שאנו מביאים לישובים של עו"ס רון בראון – מומחה בתחום תרבות הבילוי והפנאי של בני הנוער. כפי שדיווחתי, ‎נושא השימוש באלכוהול וסמים בקרב בני הנוער שלנו מעסיק ומטריד אותנו. מינינו ועדת היגוי רשותית שכוללת את כל בעלי התפקידים הרלוונטיים במועצה, בבתי הספר ובקהילה והשגנו תקציבים למינוי רכזות להב"ה (למען הנוער במגזר הכפרי) ולבניית תוכנית טיפול משמעותית. לאחרונה היתה פעילות אכיפה משטרתית והנושא עדיין בחקירת משטרה. אנו, כמועצה וכקהילה, פועלים במסגרת הכלים שיש לנו ותנאי הכרחי להצלחה בהתמודדות ומניעה הוא שיתוף הפעולה של כולנו. התוכנית הרשותית כוללת פעילות בבתי הספר ובישובים, כולל הרצאות וסדנאות מעשיות להורים שמספקות כלים מעשיים להתמודדות.

לרשימת ההרצאות הקרובות בישובים בקישור  –

 

תקנות מתווה הפיצויים

רשות המסים פרסמה באתר האינטרנט שלה, את התקנות, ההנחיות וטופס התביעה לבקשת פיצויים לעסקים, תיירנים ולהורים שהפסידו ימי עבודה כתוצאה מהמצב הבטחוני (החל מ-1.5.2018 ועד 28.2.2019/ 30.4.2019).

הודעה מפורטת של רשות המיסים כולל פירוט זכאות והגשה, טופס הגשת תביעה ופרטי מרכזי מידע לשאלות – באתר רשות המיסים בקישור הבא

 

שיחזרו הביתה בשלום

אני מאחל החלמה מהירה לקצין צה״ל שנפצע השבוע מירי צלף בגבול הרצועה במרחב המועצה שלנו, שעה שהגן עליינו. בעקבות האירוע צה"ל תקף ברצועה. עודכנו על התקיפה המתוכננת והובהר לנו שאין שינוי בהנחיות ואנו ממשיכים בשגרת חיינו. אני מודה בשם כולנו לחיילי צה״ל שמסכנים את עצמם יום יום שעה שעה במטרה להגן עלינו ולאפשר לנו לשמור על השגרה. חזרו הביתה בשלום.

 

שבת תרבות

מוזמנים להצטרף אליך לאירוע 'שבת תרבות' עם השחקנית והמחזאית חנה אזולאי הספרי על זהות ואמנות. 11 דקות ל-11 בנווה אשכול. מרצה: דניאל אלטר.

 

שבת שלום

גדי ירקוני