שלום לכולם,

בשבועיים האחרונים לא יצאה האגרת השבועית עקב מחלה שבגינה נעדרתי. אגפי ומחלקות המועצה עבדו כמובן כרגיל והייתי בקשר יומיומי איתם. לכן האגרת היום תרכז מספר נושאים ועדכונים מהשבועיים האחרונים.

 

אישור תקציב

חברי מליאת המועצה אישרו ברוב קולות את תקציב המועצה לשנת 2019 בסך 180.035 מיליון ₪. זהו אחד התקציבים הגבוהים של המועצה שמבטא איזון ואחריות תקציבית לצד שיפור שירותי המועצה. גם השנה החלק הגדול ביותר בתקציב המועצה, כ-40 אחוז, מופנה לחינוך. לפני אישור התקציב הקדשנו 4 ישיבות מליאה שבהן מנהלי האגפים והמחלקות במועצה הציגו בפני חברי המליאה את תוכניות העבודה, המטרות היעדים ואת התקציב. אני מבקש להודות למנהלי המועצה על האחריות המשמעת התקציבית, לצוות אגף הגזברות, למזכירות המעוצה ולחברי המליאה על אישור התקציב.

 

קרן אור של ידידות

אני מרכין ראש עם מותו הפתאומי של ידידי, הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות, שותף יקר ואוהב של קהילת אשכול. את הרב אקשטיין הכרתי לראשונה אחרי שנפצעתי. דרך סגן מנהל בית החולים סורוקה, פרופסור יוחנן פייזר, שקיבל אותי ראשון בחדר הטראומה והציל את חיי. שנה לאחר מכן, נפגשנו שלושתינו, הרב אקשטיין, פרופסור פייזר ואני, וחנכנו יחד את חדרי הניתוח החדשים והממוגנים שתרמה ה'קרן לידידות' לבית החולים. מאז יחיאל ואני שמרנו על קשר חברי אישי.

הרב אקשטיין תרם רבות לאשכול. להקמת מרכז החוסן הממוגן, להקמת מרכז ההפעלה החדש, הצבת מיגוניות ברחבי המועצה ובסיוע לנזקקים דרך אגף הרווחה במועצה.

מותו הוא אבידה גדולה ואני מאחל שמורשתו, לאהבת ישראל, האדם וההתיישבות, תמשיך ותשגשג גם אחרי מותו.

אני משתתף בצער המשפחה, ג׳ואל ובנותיו ושל חברינו בקרן לידידות. יהי זכרו ברוך.

 

פרץ של גאווה

אני מברך את הרב רפי פרץ (נווה) שנבחר לעמוד בראש מפלגת הבית היהודי. הרב רפי, תאל׳ במיל', שימש כרב הצבאי הראשי, הקים את המכינה הקד"צ עוצם בגוש קטיף ובנה אותה מחדש בישוב נווה באשכול, שם הוא גר. הרב פרץ הוא איש ראוי ומשכמו ומעלה אשר לקח חלק משמעותי בפיתוח ההתיישבות בחולות חלוצה אשר במשולש הגבולות ושותף להפיכתו לחבל ארץ שוקק חיים ורוח. הוא דוגמה ומופת לחיבור בין אוכלוסיות ולגיוון האנושי בקהילת אשכול ואני מאחל לו דרך צלחה ומשמעותית בעשיה הציבורית וכמובן בזירה הפוליטית.

 

איזה חבר'ה. אחד אחד!

חיילי גדוד 101 של חטיבת הצנחנים התופסים קו בגזרת כיסופים מזה ארבעה חודשים ושומרים על בטחונו, קיימו אתמול מירוץ סביב יישובי המועצה והזמינו את תושבי אשכול לרוץ יחד איתם. היה מרגש לראות את החבר'ה הטובים והחסונים אשר שומרים עליינו יום ולילה רצים בשדותינו הפורחים לצד התושבים עליהם הם מגנים. המג״ד, סא״ל ורדי וייס, אמר לפני המירוץ ״בחרנו לעשות את המירוץ בין היישובים בגזרה אשר עליה אנו מגנים, זה מסמל עבורנו את החיבור העמוק בין תושבי היישובים, אנשי העוטף היקרים לנו מאוד, לבין לוחמי וחיילי הגדוד. חיבור בין הכוח המגן למתיישבים ולחקלאי העוטף אשר מהווים יחד ביטוי לציונות בישראל ב2019״. נפלאים. רק חזרו הביתה בשלום.

 

 

משני קצוות

ככה צולם לפני כמה ימים כביש 232 באזור צומת מגן בשעה 8:30 בבוקר. משטרת התנועה התחילה כידוע באכיפת הצו להגבלת המשאיות בכביש. בחודש ינואר חולקו 70 דוחות למשאיות שהפרו את הצו. מעבר לדוחות, הפרת הצו מקנה 6 נקודות תעבורה. כרגע מוחרגים מהצו משאיות המעבירות דלק ומוצרים חיוניים ואנו ממשיכים לפעול להחרגה גם של משאיות של הישובים וחקלאים שלנו. מהצד השני של כביש, באזור כרם שלום-ניר יצחק מתקדמות עבודות ביצוע ההרחבה של הכביש. הדרך להחזרת הבטחון בכביש 232 עוד ארוכה ומסורבלת, אבל את הניצנים הראשונים והמשמעותיים של מאבקינו אנחנו יכולים כבר לראות ולהרגיש. עד שנגיע לנחלה, סעו בזהירות. האחריות היא על כולנו.

 

ימים של חג

פסטיבל 'דרום אדום' נמצא בשיאו ומביא לאזורנו עשרות אלפי מטיילים הנהנים יחד איתנו מעושר של פעילויות ומופעים ואטרקציות לכל המשפחה. האזור מדהים ביופיו, הפריחה משגעת, מזג האוויר נפלא והאירועים ססגוניים ושמחים. זוהי הזדמנות לצאת ולהנות מהיופי של אזורנו, להזמין משפחה וחברים מכל הארץ. בכל שנה יש עומסים בחלק מהמקומות שמפריעים לשגרת חיינו. על כולנו נדרשת סבלנות ומאור פנים. אל תשכחו, עבור העסקים המקומיים, התיירנים היזמים, השכנים שלנו, פסטיבל 'דרום אדום' הוא עוגן פרנסה משמעותי והפסטיבל כולו הוא חיזוק חיובי משמעותי לאזור. עקבו אחר האירועים באתר עמותת התיירות שקמה-הבשור https://www.habsor.co.il/

 

 

שבת שלום

גדי ירקוני