שלום לכולם,

 

בחינת המיצ"ב

אני מודה למשרד החינוך, למנהל המחוז hhhרם זהבי וצוותו – על ההיענות העניינית לבקשתנו לביטול מבחני המיצ״ב בבתי הספר היסודיים באשכול השנה. צוותי החינוך באשכול נערכים בימים אלה למעבר לבתי הספר החדשים והרכב התלמידים בכל אחד מבתי הספר ישתנה בשנה הבאה, מה שהופך את תוצאות המיצ"ב ללא רלוונטיות עם הקמת בתי הספר החדשים. מעבר לכך, ילדינו אינם פנויים בימים אלה לתוספת מתח ובחינה של תפקודם הלימודי ביחס לשאר הארץ. לעיתים אנו בתחושה שמקבלי ההחלטות אינם מבינים את המציאות כאן. אז הנה, נקודת זכות למשרד החינוך. מבין ומבין . תודה גם לח״כ רויטל סוויד (עבודה) שסייעה לנו מאוד בעניין במקביל מול שר החינוך. אנו נקיים במקום מבחנים פנימיים בבתי הספר שישמשו את צוותי שלנו לקראת הקמת בתי הספר.

 

כנס להורים  

במהלך החודש הקרוב נסיים את גיבוש מתווה שיבוץ והרכב התלמידים בבתי הספר. בסוף החודש, ב-26.3 נקיים במועצה כנס להורים ובו נציג את המתווה ואת תהליכי גיבושו. מנהלות בתי הספר יציגו את תהליכי ההיערכות המשותפים שעושים צוותי החינוך לקראת פתיחת בתי הספר החדשים ונציג את אופן מעברי המורים בין בתי הספר. כפי שציינתי, אנו מאמינים ותומכים במעברים בין חדרי המורים ופועלים מול המורים ומשרד החינוך כדי לאפשר ככל הניתן מעברים. בשבוע הבא מתוכננות לי שתי פגישות חשובות במשרד החינוך בנושא זה ובנושא תקציבים לבתי הספר החדשים ואעדכן על תוצאות הפגישות באגרת של שבוע הבא.

 

תוכנית חיזוק של קק״ל

יור קק״ל דני עטר והנהלת הארגון נפגשו איתנו השבוע, ראשי המועצות, והציגו לנו תוכנית עבודה רחבת היקף לפרוייקטים של קק״ל לחיזוק המועצות בגובה 110 מיליון ש״ח.

חלק מהתוכנית נבנה איתנו על פי צרכים ופרוייקטים שהצגנו אך לא כל מה שהעברנו אכן נכלל בה בסופו של דבר וכעת אנו לומדים לעומק את פרטיה. אני מודה ליו״ר קקל, דני עטר על גיבוש התכנית המקיפה במהירות תוך הגדלת התקציב של קק״ל לטובת אזורנו.

 

 

כביש 232

משטרת התנועה קיימה אתמול מבצע אכיפה בצומת מעון על כביש 232 בדגש על תנועת משאיות בשעות איסור התנועה שחל עלייהם. המשטרה קיימה כבר מספר מבצעים מאז חודש נובמבר שהחל הצו וחולקו למעלה מ-100 דוחות עד כה. במקביל, בקצה הכביש באזור כרם שלום-ניר יצחק מתקדמות עבודות ההרחבה. אנו נמצאים בקשר אינטנסיבי מול משרד התחבורה ומירב מאמצינו מופנים לקידום שני נושאים:

השגת תוספת התקציב להרחבה בפועל של קטע הכביש מניר יצחק לצומת מגן

וקידום הצבת הרמזור בצומת מעון – הכניסה לקריית החינוך, לפני פתיחת שנת הלימודים בספטמבר 2019

אעדכן

 

בטחוני

התקופה האחרונה גדושה באירועים בטחוניים על בסיס יומיומי שמצד אחד לא פגעו באיש במזל גדול ומצד שני פוגעים בשגרת חיינו ומכרסמים בתחושת הבטחון. אנו נמצאים בקשר שוטף עם הצבא ומעודכנים על הפעולות לחיזוק ההגנה עלינו. מצד שני, לתפיסתי, הפתרון אינו צבאי בלבד והצבא הוא רק אמצעי נוסף להשגת הפתרון. לכן אמשיך לעלות ולהציף את הסוגייה בתקשורת ומול מקבלי ההחלטות כדי שסוגיית עזה תהיה בסדר היום של הבחירות האלה וכל המתמודדים לכנסת ידרשו לסוגיה.

 

מעז יצא מתוק

ביום שישי פורסם בידיעות אחרונות ריאיון עם אלוף במיל׳ טל רוסו. יוחסו לו בריאיון אמירות וציטוטים בהקשר של תושבי עוטף עזה שקוממו רבים, ביניהם גם אותי. בעקבות הדברים הוצאתי תגובה חריפה שבעקבותיה יצר איתי טל קשר והבהיר שהדברים לא נאמרו ונעשה עיוות מוחלט של דבריו. למחרת גם פורסמה התנצלות בעיתון. בעקבות הדברים הזמנתי את טל לאשכול לביקור בישובים, כדי שיראה מקרוב ובאופן בלתי אמצעי של המציאות, הקושי והאתגרים לצד הצמיחה והפיתוח. טל הגיע ונפגש גם עם הנהגות ישובים והבהיר את עמדתו. טל ששימש אלוף פיקוד דרום עתיר זכויות והתרשמתי שיש לו קשר אישי חם והדוק לאזורנו ורצון אמיתי להיות נציג נאמן שלנו בכנסת. אני רואה בו שותף להמשך הדרך שלו בכנסת .

 

שבת שלום

גדי ירקוני