שלום לכולם,

 

חוסנה של קהילה  

בשבוע הבא תהיה זו שנה לתחילת האירועים שהפלסטינים מכנים 'צעדות השיבה'. בשנה זו התמודדנו עם אתגרים חדשים – טרור ההצתות במסווה של בלונים ועפיפונים תמימים למראה, שריפות, ירי רקטי לשטחנו, הדי פיצוצים מתמשכים כתוצאה מהפרות הסדר ומעברים חדים משגרה לחירום ומחירום לשגרה.

מכלול האירועים האינטנסיביים בשנה הזו, שהיא השנה ה- 18 ברציפות שאנו חיים וחווים על בשרנו ונפשנו את המציאות הבטחונית, משפיעים על כולנו. מרכזי החוסן מספרים על עלייה בפניות לטיפול וסיוע, אנשי החינוך מוסיפים על השלכות האירועים על ילדינו ותושבים רבים מביעים כעס – על התחושה של היעדר אופק ומדיניות ברורה מצד גורמי הממשל מול המציאות כאן.

אנחנו במועצה פועלים ומתמרנים בין שני איזונים – מצד אחד להמשיך בעשיה, בפיתוח, בצמיחה, בשימור השגרה וחיזוק החוסן ומצד שני להציף ולשקף את המציאות שמתרחשת כאן ואת השלכותיה על האוכלוסייה מול גורמי הממשל והבטחון. בכל הזדמנות אנו מחדדים את דרישתנו לפתרון שיבטיח שקט ארוך טווח.

גם תושבי אשכול ובעלי התפקידים במועצה, בישובים ובקהילה מתמרנים בתוך המציאות הזאת ומרכזים עשייה בפיתוח, טיפוח ושגשוג הקהילה שלנו, למרות ועל אף האתגרים.

רצף של הישגים מהשבוע האחרון בלבד בקהילה שלנו מוכיח זאת יותר מכל. זו הזדמנות לציין את ההישגים ולהוקיר תודה והערכה – לאנשי החינוך, התרבות והספורט שלנו, למנהלי הקהילות, אנשי הצח"י והרבש"צים, למטפלים ולעובדים הסוציאליים ולכם – ההורים, שיודעים מה הכי טוב לילדיכם, כיצד לחזק אותם ולעודד אותם למיטב בתנאים מורכבים.

והרי התוצאות:

נבחרת בנות כדורעף ז’-ח’ של אשכול ניצחה השבוע אליפות המחוזית את נבחרת אשדוד 25-9 ועלתה לגמר הארצי. שאפו ענק לספורטאיות ולמאמנים – אלכס צייטלין ועומר עציון ובהצלחה בארצי!

נבחרת הג'ודו שלנו בהדרכת אופיר דרי ודורון פלג קטפה שלל פרסים והישגים בתחרות גביע האיגוד שהתקיימה ביום שבת ברעננה שזו תחרות הכנה אחרונה לקראת אליפות ישראל: 3 מדליות זהב לבנות: שירה שצקי (מגן) רוני רוזנפלד (צאלים) ונוגה וינוגרד-פלג (גבולות). בנים: זהב ליהונתן לוזון (אוהד), ארד לאיתי בראב (יבול) ואגם בן שלום (צאלים) ומקום חמישי ליובל קפיטנוב (בארי) ועדי שצקי (מגן). כל הכבוד

 

 

תלמידים פורצי דרך

תלמידים מ'נופי הבשור' השתתפו ביום חמישי בתחרות רובוטיקה יוקרתית ופורצת דרך ב'טכניון' וזכו בגביע על עבודתם.  תלמידים מ'ניצני' ו'יובלי' השתתפו בתחרות גמר ארצית לעבודות חקר של נוער שותה מים ודעת בטכניון. העבודה של תלמידי מכיתה ו' מיובלי הבשור זכתה במקום השלישי והמכובד על עבודתם בנושא: השקיית גידולי שדה עם מים מלוחים שבאה לתת מענה לחקלאי האזור על ידי חסכון באנרגיה ועלויות. המורה ורכזת מקצוע המדעים בבית הספר שהנחתה את התלמידים יחד עם שמעון סדרס המורה לסביבה, זכתה בתעודת הצטיינות. גאווה ענקית.

 

 

'ניצני אשכול' בגמר ארצי

בית ספר 'ניצני אשכול' עלה לגמר בתחרות ארצית 'בניה ירוקה' שמקיים משרד החינוך יחד עם המשרד להגנת הסביבה. ניצני אשכול הוא בית ספר ירוק ופועלת בו 'מועצה ירוקה' – תלמידים מכיתות ד'-ו' שמובילים עשייה ותפיסה אקולוגית בבית הספר. הם הגישו לתחרות את פרויקט 'מצבע אדום לצבע ירוק'- הפיכת המיגוניות הפזורות בביה"ס למרחב מוגן נפשי ולא רק בטחוני ועל ידי כך ינוצלו המבנים לרווחת התלמידים ולא רק יעמדו כמצבת זיכרון לשגרת החירום בה אנו חיים. התלמידים נכנסו לתוך המיגוניות ובדקו מה מפריע, מה חסר ומה אפשר לעשות כדי לשפר. האתגר הוא לבנות בעקרונות הבניה הירוקה תוך חשיבה אקולוגית וניצול המשאבים העומדים לרשותנו. כל קבוצת עבודה בנתה דגם קטן של מיגונית והחלה לתכנן. בהצלחה ענקית לניצני אשכול שאם יזכו בגמר – יקבלו פרס בשווי של כ-מאה וחמישים אלף שקלים למימוש הרעיון.

 

גאווה גדולה לאשכול ובהצלחה לכולנו.

חג פורים שמח ושבת של שלום ושלווה

גדי