שלום לכולם,

בימים אלה אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמת התשה בעוטף עזה. השבוע היינו שוב במערכה שהסתיימה לעת עתה. שוב, באי וודאות. האירוע יצר בלבול תסכול וכעס.

אנו כל העת נמצאים בקשר עם הצבא והאישור לקיום הלימודים אתמול הסתמך על החלטות של הדרג המדיני ועל הערכות צבאיות שניתנו לנו.

הורים רבים בחרו לא לשלוח את הילדים היום לבית הספר וזה מובן ולגיטימי. אחרי יומיים מתוחים, הורים חשבו שהדבר הנכון עבור ילדיהם הוא להישאר איתם בבית. מנגד, הורים רבים שלחו את הילדים לבתי הספר והחשיבות מבחינתנו היא שיש להורים את הבחירה אם לשלוח או לא.

צוותי החינוך הפורמלי והחברתי שלנו למודי ניסיון ויודעים שבימים כאלה הילדים שלנו לא פנויים ללמידה ולכן יום הלימודים הותאם לאירועי הימים האחרונים שעברו על הילדים והתמקד בפעילות הפגתית ומשחררת יותר.

זו הזדמנות לחזק את צוותי החינוך שלנו שגם הם חיים את המציאות האזורית וגם הם הורים לילדים. המורים עברו גם הם ימים מתוחים וחיכו לילדים בבתי הספר באהבה גדולה ותוך גילוי של תעצומות נפש.

אתמול, על רקע האירועים הגיע אלינו לביקור מיוחד מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי. האלוף נפגש איתי ועם צוות מרכז החוסן, קב״ט המועצה ודוברות המועצה וביקש לשמוע באופן ישיר ובלתי אמצעי על ההשלכות של האירועים על התושבים.

הודתי לאלוף על הביקור, על החשיבות שהוא מייחס לקשר איתנו ועם האוכלוסייה האזרחית ועל ההזדמנות שניתנה לנו בימים אלה לספר לו באופן אישי על מורכבות התקופה האחרונה ועל השלכותיה.

בסוף המפגש הענקתי להרצי ספר שהוציא מרכז החוסן שלנו "טווסים על הגג" הכולל סיפורים אישיים של תושבים בעוטף ואיחלתי להלוי שיצליח למצוא בין לבין קצת זמן איכות כדי לקרוא את הספר.

בפגישה סיפר לנו האלוף על ההערכות הצבאית לקראת סוף השבוע. ביום שישי ושבת מתוכננות הפרות סדר המוניות לאורך הגדר לציון ׳יום האדמה׳ וצפויים להישמע הדי פיצוצים חזקים. הצבא ערוך בכוחות מתוגברים לשליטה באירועים. אין הנחיות מיוחדות לתושבים אך יש להיערך ולהתכונן לסוף שבוע רועש באזור.

 

המציאות הזאת לא פשוטה לכולנו. ואני יכול להבטיח לכם שהמסר הזה מועבר ללא הפסק ובאופן נחרץ למי שצריך – בצבא ובממשלה.

אנחנו נעקוב אחר האירועים בסוף השבוע וככל שיהיה מידע או עדכון אנו נעביר בערוצי ההודעות שלנו. ובתקווה שלא נזדקק.

מבקש שוב להודות לצוותי החירום היישוביים והנהגות היישובים המאפשרים לנו לתת שירות מיטבי לכולם.

אנו שוקדים כל העת לבדוק את מוכנותנו לחירום ומצב האוכלוסיה. על מנת לפתח מענים מותאמים מצ"ב לינק לסקר מדד חוסן בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון. סקר קצר ואנונימי. נודה על שיתוף הפעולה:

http://bgumanagement.qualtrics.com/jfe/form/SV_8bRKeeSNdhLIHop

אני מבקש לחזק את חיילי צה״ל האמיצים שנמצאים בשעה זו בגבולות שלנו כדי להגן עלינו ויהיו שם גם כל סוף בשבוע. אנו סומכים ובוטחים בכם . חזרו הביתה בשלום.

אני תקווה שישובו ימים שקטים ורגועים לאזור ונוכל לשוב ולעסוק במירב זמננו בצמיחה ובפיתוח הישובים.

 

שבת שלום

גדי ירקוני