שלום לכולם,

 

יש אליפות!

נבחרת כדורעף בנות ז'-ח' 'נופי הבשור' הביאו את האליפות! שנה שלמה של אימונים ותחרויות הגיעו השבוע לשלב המכריע – שלב הגמר –  והן ניצחו! ההישג של הבנות הוא כפול ומכופל. ההתמודדות היומיומית שלהן שונה בתכלית משל חבריהם בשאר חלקי הארץ. עם כל הקשיים הטבעיים באימונים ובתחרויות, נוספה להן גם התמודדות גם עם המציאות הבטחונית. אך הן לא עשו לעצמן הנחות עד הניצחון. פגשתי את הבנות רגע לפני נסיעתן למשחק הגמר ואיחלתי להן בהצלחה. אתמול, אחרי הניצחון, הזמנו אותן לקבלת פנים במועצה. הן סיפרו על ההתמודדויות אמרתי להן שהן 'ווינריות' אמיתיות ושאנחנו גאים בהן.

זו הדמנות לציין גם את המאמנים שליוו את הנבחרת לאורך השנה והיו עבורן גם לעוגן רגשי – אלכס צייטלין, דן קניגסוולד ועומר עציון. תודה לבנות ולמאמנים על רגעי השמחה והגאווה שהביאו לנו.

הפועל אשכול נערים ג' (כיתות ח'-ט') זוכים בפעם הראשונה באליפות מחוז השפלה. בדרך לזכייה אשכול גברה על אימפריות מבאר שבע, אילת, אשקלון ועוד…

הקבוצה בהובלת המאמן פבלו רבינוביץ ועוזרי המאמן בן בנאי וברני עשו היסטוריה!

 

מנכ"ל חדש למועצה

הנהלת המועצה אישרה פה אחד את מינויו של ניר ים (רעים) כמנכ"ל המועצה. המינוי של ניר הוא חלק משינוי הניהול במועצה, הכולל שינוי במבנה הארגוני ובמסגרתו תפקיד המנכ"ל יחליף את תפקיד 'מזכיר המועצה' שהיה עד כה באשכול. בכך נתאים עצמנו לשיטת הניהול בשאר המועצות האזוריות.

ניר הוא מינוי אישי של ראש המועצה, ללא צורך במכרז, ואושר על ידי ועדת המינויים ומליאת המועצה. ניר הוא בן רעים, נולד גדל והתחנך באשכול. בן 64 עם רקע של תפקידי ניהול רבים ומגוונים, ביניהם – מזכיר וגזבר רעים, מנהל בכיר ביח"ם, גזבר נירים, חבר דירקטוריון במספר גופים ועוד.

ניר יכנס לתפקיד ב-2.6 ויעשה חפיפה מסודרת עם מורדי ביטון, מזכיר המועצה. זאת הזדמנות להודות למורדי על עבודתו המקצועית, המוקפדת והמסורה כמזכיר המועצה. מאז כניסתו לתפקיד, זכתה אשכול לראשונה בפרס ניהול תקין ומאז מקבלת את הפרס 8 שנים ברציפות. מורדי היה עמוד תווך והוא יחסר לנו. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך.

 

כמעט 'דוז פואה'…

תודה רבה להפקת האירוויזיון ולתאגיד השידור הישראלי על מתנה של חוויה יוצאת דופן לתושבי אשכול. כ-500 מתושבינו השתתפו שבוע שעבר באירועי חצאי הגמר המפעימים – הודות למחווה של הזדהות ורצון טוב מצד ההפקה כלפינו.

לצערנו, אמנם היתה בהתחלה תקלה טכנית שגרמה לעיכוב משמעותי ומתסכל בכניסתם של חלק מהמוזמנים שלנו לאירוע – אך בסופו של דבר כולם נכנסו וזכו לחיבוק מההפקה ולחוויית צפייה במופע אמנותי חד פעמי.

כל הכבוד לכל השותפים על הפקת אירוע בינלאומי יוצא דופן. אנו מקבלים בהבנה שבהפקות בסדר גודל שכזה יש לפעמים גם טעויות. לצערנו, אנחנו הפעם אלה ששילמנו את מחיר הטעות.

 

מחיר ה'חירום'

המציאות הבטחונית המורכבת בשנה האחרונה משפיעה על כולנו. אך השלכותיה ניכרות בעיקר בקרב הילדים ובני הנוער שלנו. אנו מדווחים ממרכז החוסן ומצוותי החינוך שלנו שהילדים ובני הנוער שלנו מבטאים קשיים מגוונים וחוסר פניות ללמידה. סבב ההסלמה האחרון שהיה אלים במיוחד השפיע בעיקר על תלמידי התיכונים שמתכוננים בימים אלה לבחינות הבגרות. זהו מצב בלתי מתקבל על הדעת מבחינתנו שילדינו יאלצו לשלם מחיר של פגיעה בעתידם עקב המציאות הזאת. זמירה ואני פועלים בימים אלה מול משרד החינוך כדי להביא לשינוי יסודי של התפיסה במשרד החינוך לגבי השלכות המציאות הבטחונית והצרכים המיוחדים של תלמידנו.

בנוסף, פנינו ראשי המועצות לראש הממשלה בבקשה לקבל תוספת תקציבית למרכזי החוסן בעוטף עזה  על מנת לתת מענה לצרכים המיידיים.

התקציב של מרכזי החוסן לא עודכן ב – 10 השנים האחרונות. בשנים אלה עלה מצד אחד מספר התושבים ומצד שני דפוסי החירום בשנתיים האחרונות השתנו ומחייבים שינוי גם בשירות של מרכזי החוסן  שלנו

 

מחיאות כפיים לנו!

לפני מספר חודשים פיזרנו בישובים פחים חדשים למחזור אריזות – הפחים הכתומים. נתוני השימוש של תושבי אשכול בפחים הכתומים הם מצויינים – גם מבחינת כמות הפסולת למחזור שמושלכת לפח הכתום וגם התאמת הפסולת לפח הכתום (87% התאמה!). על בסיס הנתונים המעולים האלה פנינו ל׳איגוד תמיר׳ בבקשה להגדיל את כמות הפחים הכתומים בישובי אשכול וגם להגדיל את סבבי הפינוי שלהם. הבקשה אושרה ואנו יוצאים לביצוע. כל הכבוד לאשכול!

 

תתחדשו!

בחמישי שעבר השתתפתי בטקס החנוכה של בריכת השחיה המחודשת בקיבוץ גבולות. בריכת חצי אולימפית, מודרנית, חדישה ובעיקר – מקורה ומחוממת. הבריכה תפעל בכל ימות השנה ותשמש את כל תושבי אשכול, גם בימי החורף. המועצה תמכה תקציבית בשיפוץ הבריכה בשל המענה שהיא נותנת בכל ימות השנה לתושבינו, ביניהם גם נבחרת ה'ספיישל אולימפקיס' של אשכול. פרטים לגבי שעות הפתיחה, עלויות כניסה ומנויים– בקיבוץ גבולות 054-7919000. תתחדשו!

 

שבת שלום

גדי ירקוני