שלום לכולם,

 

נחמה אהובתו

אני כואב ומרכין ראש עם מותה של נחמה ריבלין, רעייתו האהובה של נשיא המדינה וידידנו היקר, ראובן רובי ריבלין. הנשיא ביקר אצלנו באשכול רק לפני חודש, בעת ההסלמה האחרונה ובזמן שנחמה היתה מאושפזת בבית החולים. שאלתי אז את הנשיא לשלומה של נחמה. קולו החנוק והמבט בעיניו – אמרו הכל. עד כמה אהובה ויקרה לליבו היתה נחמה. יהי זכרה ברוך.

 

'המיץ של הזבל'

במהלך השבוע שעבר הייתי בסיור מקצועי בחו"ל, באתרי פסולת ביתית באירופה. נסעתי יחד עם עופר מימון מנהל החברה הכלכלית, בשמת גלין, מנהלת אגף איכות הסביבה ושני יועצים חיצוניים מומחים בתחום מיזמי טיפול בפסולת, תכנון ואיכות סביבה. ביקרנו במתקנים בשוויץ, בגרמניה ובספרד המתמחים בטיפול בפסולת ביתית והפיכתה לאנרגיה, שמענו על הטכנולוגיות השונות, מעורבות ממשלתית ועוד. הסיור הוא חלק מפיתוח פרויקט הפסולת באתר דיה שהמועצה מקדמת באמצעות החברה הכלכלית של אשכול.

מדובר באחד המיזמים הכלכליים – סביבתיים הגדולים והחשובים שלנו לשנים הקרובות שמטרתו להפוך את אתר דיה מאתר פסולת ישן ולא רווחי למתקן טיפול מתקדם המשלב, מפעל מיחזור, הפקת חשמל מפסולת ביתית והטמנה. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בארץ שעונה על מספר מטרות – מצד אחד הפחתת הוצאות הטיפול באשפה, פתרון לחקלאים ופתרון סביבתי לטיפול באשפה וגם הכנסה כלכלית משמעותית למועצה שתתורגם לרווחת התושבים. אנו צפויים לצאת למכרז בנובמבר ובשאיפה שתוך שנתיים נוכל להפעיל את המתקן. אני אמשיך ואעדכן כאן בהתקדמות הפרוייקט.

 

 

קליטת משרתי קבע באשכול

מפקד אכ"א, מוטי אלמוז, ומפקד האוגדה, אליעזר טולדנו, הגיעו אלינו אתמול לפגישה במועצה כדי לדון איתנו הפעם על צמיחה ולא על מלחמה. המועצה מקדמת בימים אלה פרוייקט משותף עם הצבא לקליטת 50 משפחות של קציני קבע המשרתים באוגדת עזה ובדרום להתיישבות קבע במועצה. הקצינים מיועדים לקליטה בשכונה החדשה בצוחר, שנמצא בימים אלה בתהליכי הרחבה ופיתוח של 70 מגרשים.  המטרה היא להמשיך לחזק את קהילת אשכול עם אוכלוסייה חדשה, צעירה ואיכותית ולחבר את קציני צה״ל המשרתים באזור להתיישבות הקהילתית אשר עליה הם מגנים. זאת הזדמנות לציין את הצבא שבירך מיד על היוזמה ויצא איתנו לדרך ולשותפים איתנו להנעת התהליך: אייל רוזן (עין הבשור), אל"מ נמרוד זיגלמן, קצין השלישות באוגדה.

אני מזמין אותכם לצפות בכתבה של אלמוג בוקר על הפרוייקט המיוחד ושודרה אמש במהדורה המרכזית:

https://13news.co.il/item/news/domestic/education-society/officers-neighborhood-gaza-266303/?fbclid=IwAR0NwwMCV6fEtz0JyyaTICHRN2MMP_I5hsKNsXSuCnRaBwds0vTvo0PNBTE

 

סוף הוא גם התחלה

ימים אלה גדושים באירועים, מופעים ובמסיבות סיום. בבתי הספר, בחוגי הילדים  והנוער והמבוגרים. אני משתדל להגיע לאירועי הסיום אך לא תמיד מצליח בשל אילוצים של לוח זמנים. השבוע התקיים מופע הסיום של האולפן למחול ולמרות מאמצי, לא הצלחתי להגיע. אך אני רוצה בכל זאת לברך כאן את הצוות של האולפן, את התלמידות וההורים שהופכים אותו יחד לאחד המקצועיים ולמקור של גאווה. השנה, 4 תלמידות של האולפן ניגשו לראשונה לבחינת בגרות במחול. 4 התלמידות התחילו ללמוד בו בהיותן בכיתה א'. לפני שלוש שנים פתחנו ב'נופי הבשור' את מגמת המחול לבגרות בהדרכת מורי האולפן וארבע התלמידות הן הבוגרות הראשונות של המגמה. בשנה הבאה תתחלנה ללמוד במגמה כבר 9 תלמידות חדשות. אני משוכנע שהמגמה תמשיך להתפתח ולהתעצם ומאחל לכולן הצלחה גדולה.

צילום: אייל בריברם

 

החג שלנו

למרות הבצורת ועל אף טרור השריפות, אנו מסיימים שנת חקלאות טובה באשכול. אני בטוח שכל מי שחי באשכול ונוסע בימים אלה לצד השדות שנקצרים, מתמלא בסיפוק מהמראה. זה שלנו, החג שהוא הכי שלנו, חג החקלאות שהיא בסיס קיומנו כאן. אני מאחל לכולם חג שבועות שמח, קהילתי וטעים. תודה לאייל בריברם על התמונה.

 

 

שבת שלום

גדי