שלום לכולם,

 

טרור הבלונים

בשבועות האחרונים אנו מתמודדים עם עליה בכמות השריפות כתוצאה מבלוני התבערה. רוב השריפות פורצות בשטחים פתוחים ולא בקרבת ישובים. השריפות מטופלות במהירות על ידי אנשינו ובכך נמנעת התפשטותן. השבוע היו 3 מקרים של בלוני תבערה שנחתו בתוך הישובים ואני רוצה לשבח את תושבי אשכול אשר מגלים אחריות, מקפידים על כללי הזהירות ומדווחים לרבש"צים במיידית. מבחינת מדינת ישראל טרור הבלונים אינו מהווה איום אסטרטגי ולכן המדיניות היא של 'הכלת' האירועים. הבהרתי השבוע שמדיניות ה'הכלה' מביאה את טרור הבלונים אל סף ביתנו ושההפקרות המתמשכת מול המציאות הבטחונית היא המכרסמת בחוסן התושבים. וזה כבר האיום האסטרטגי של מדינת ישראל. אנחנו מצפים שהמדינאים יעשו כל האפשר כדי להבטיח קיץ שקט בעוטף ישראל, כמו בכל הארץ.

 

תיאטרון קהילתי

לפני שנתיים יצאנו לדרך עם פרוייקט ה'תיאטרון קהילתי' למבוגרים בתמיכת מרכז החוסן, המרכז הקהילתי ותיאטרון הנגב. המטרה היתה לאפשר יצירה מקומית אשכולית, תוך יצירת חיבורים בין תושבים ממגוון הישובים שלנו. כ-20 תושבים מוכשרים מלידה הצטרפו לקבוצה וביום חמישי האחרון הם העלו את ההצגה השניה בפרוייקט – 'הנפילים' (שם זמני)'. כל ההצגה על טהרת אשכול – הכותבים (קבוצת שדה ניצן שזכתה בקול הקורא), הבמאי (יעקב אמסלם מיבול) השחקנים (מכל רחבי המועצה), ההפקה והניהול (עידית גרינס שדה ניצן) מעצבי התפאורה ומעצבת המודעה (מירב דרוקר מדקל) וגם הנושא הוא של אשכול – חברי ישוב בעוטף עזה שמאסו במצב הבטחוני ומחליטים לעשות מעשה. התוצאה יצירתית, מוכרת ומשעשעת. סקרנים? מוזמנים לבוא ולראות את ההצגה ב-25/7 בקיבוץ מגן. אם אתם לא יכולים לחכות עד אז – אתם מוזמנים בינתיים להנות מהצצה על ההצגה בכתבתו של אלמוג בוקר:

https://13news.co.il/item/the-main-edition/articles/gaza-otef-show-282280/

 

אשכול שואפת גבוה

עבודות הבניה בקריית החינוך מתקדמות בקצב והציוד כבר מתחיל להגיע. עם סיום הבניה נפרוש את הציוד החדש בתוך הכיתות והמבנים. במהלך הקיץ צוותי החינוך ייערכו לפתיחת שנת הלימודים יחד עם המנהלות והיועצת המלווה, אורית שטרית. כל צוות יפתח את תוכנית העבודה הפרטנית לבית הספר והצוותים ישתתפו ביום עיון בנושא הלמידה החדשנית. אנחנו בשבוע שעבר יצאו המורים שלנו יחד עם המנהלות לסיור למידה בבית ספר 'רמון' בחדרה בו מופעלת תוכנית למידה במרחבים פתוחים. בניית בתי הספר החדשים סיפקה לנו הזדמנות לממש שאיפות וחלומות לחינוך חדשני, איכותי ומותאם לעידן החדש בבתי הספר יסודיים באשכול.

אנו מכירים בחששות הכרוכים מהמעבר ללמידה חדשנית, בקרב מורים והורים. המורים החלו בתהליכי השתלמות והתמקצעות בפדגוגיה החדשנית והם ימשיכו בתהליכי הלמידה כל העת, בליווי מקצועי הדוק, גם במהלך שנת הלימודים. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לצוותי החינוך שלנו, שלצד עבודתם השוטפת לאורך שנת הלימודים התמודדו גם עם תהליכי השינוי הצפויים שאינם קלים. אני מאחל לצוותי החינוך ולתלמידים חופשת קיץ נהדרת ושקטה שבסופה נפתח את שנת הלימודים כולנו יחד בכוחות מחודשים ובהתרגשות שיא לקראת הדרך החדשה של החינוך היסודי באשכול.

  

סוף הוא גם התחלה

בית הספר 'ניצני אשכול' קיים אירוע פרידה לקראת יציאתו לדרך החדשה. האירוע התקיים בפארק אשכול בדרך אשר משקפת את רוח וערכי בית הספר – פעילות משותפת של הורים וילדים בשטח הפתוח, עם אתגר כיתות רגליים מתחנה לתחנה. אני משתתף בצערה של אלכסנדרה על פטירת אמה. מסיבה זו היא לא יכלה להשתתף. 'ניצני אשכול' הוא מוסד חינוכי פורץ דרך שהפך לפנינה יחודית. הרוח והערכים המיוחדים של בית הספר ישארו וישתלבו בתוך מערכת החינוך היסודית הכוללת באשכול, תוך שיותאמו לצרכי העת הזו, גם מבחינה חינוכית וגם מבחינה קהילתית.

 

איזה חכמים!

תלמידי תוכנית היזמות של אשכול זכו במקום הראשון בחצי הגמר של תחרות ה׳יזם הצעיר – סטארט אפ מצטיין׳ של unistream ועלו לגמר שיתקיים בסוף החודש. התלמידים הגו ופיתחו תיק חכם שמותאם לאורח החיים העמוס ומזהה אביזרים חיוניים שחסרים בתיק כפי שהוגדרו מראש, כולל פלטפורמה של התרעת GPS לחנויות צריכה קרובות. תוכנית היזמות לתלמידים החלה לפעול באשכול השנה על ידי המרכז הקהילתי שלנו ובמהלכה הקדישו התלמידים שעות רבות ללימודים עיוניים, להתנסות מעשית ולסיורים מודרכים בגופים עסקיים גדולים בארץ. הקבוצה לוותה והודרכה לאורך כל הדרך על ידי מעיין צוויג (שדה אברהם), החל משלב הרעיון והפיתוח ועד בניית המודל העסקי. אני גאה בתלמידים שלנו שגילו מחויבות והשקעה והיו חדורי מטרה להצליח ולהגיע עד לגמר! כל הכבוד!

 

 

שבת שלום

גדי