בזכות המכשול

העבודות להקמת המכשול התת קרקעי לאורך הגבול מתקדמות ומרבית מהתוואי כבר הושלם. במהלך העבודות השבוע, אותרה מנהרה ישנה בסמוך לגדר באזור דרום המועצה. מאז 'צוק איתן' אנו זוכים למעטפת הגנתית מקיפה, הכוללת את המכשול, את כיפת ברזל שמכסה את כל יישובי אשכול ואמצעי הגנה נוספים. ההגנה מוכיחה את עצמה ומאפשרת לנו להשקיע בפיתוח וצמיחה ואני מבקש להודות לחיילי וקציני צה"ל אשר פועלים יום וליל באומץ לב בקו ההגנה על ישובינו. אני מחזק את תושבי אשכול שמגלים אורך רוח ראוי להערכה מול האיומים הבטחוניים הנמשכים ומתחדשים. אך אורך הרוח שלנו אינו עלה תאנה להכשרת המשך מציאות הטרור ולכן אני מצפה מהמדינאים שלנו, שבהזדמנות הנוספת שניתנה להם, יציגו מצע לפתרון ארוך טווח שישים סוף למלחמת ההתשה בגבול עזה.

מוזמנים לצפות בכתבת מגזין מהשבוע של אלון בן דוד וצבי יחזקאלי לציון 5 שנים לצוק איתן ובה אני מתייחס לדברים.  https://13news.co.il/item/news/politics/security/gaza-tunnels-tzuk5years-296017/

 

פתיחה נהדרת

ביום חמישי שעבר פתחנו רשמית את תוכנית התרבות של הקיץ עם המופע הראשון 'אדרבא' וכל הכרטיסים למופע נמכרו (930 כרטיסים!). זו היתה פתיחה נהדרת ואני רוצה להודות לצוות המרכז הקהילתי שבנה תוכנית קיץ עשירה ומגוונת המותאמת לכל הגילאים והקהלים באשכול. רענון נוסף הוכנס השנה עם הצבת בית קפה ודוכנים מחוץ לאולם, לזמן קהילה מהנה. מחכה לנו תוכנית קיץ גדושה ואני מצרף אותה שוב לשימושכם: https://bit.ly/30ulTLC

 

 

 

הנהג המצטיין

כמדי שנה, קיימה מחלקת הבטיחות במועצה השתלמות לנהגי ההסעות והעניקה את אות 'הנהג המצטיין'. נהגי ההסעות מופקדים על בטחונם ובטיחותם של היקרים לנו מכל, ילדינו המוסעים אל מוסדות החינוך ובחזרה. זכינו באשכול ב-33 נהגים מקצוענים ומסורים הפועלים באחראיות וזהירות יתרה בתנאים הקיצוניים באשכול, אם זה בכביש 232 ואם זה תחת האיום הבטחוני. בהשתלמות שהתקיימה השבוע, רועננו כללי הבטיחות, בוצעו ניתוחי אירועים, הועברו הרצאות וגם הוענק אות הנהג המצטיין – על פי הצבעותיהם של תלמידים, מורים, מלווים, רכזי הסעות וגם על ידי הנהגים עצמם. באות ההצטיינות זכה השנה – רוני בן גיגי מצוחר, נהג ותיק שמתייחס להסעת התלמידים כאל שליחות אמיתית. רוני נוהג באחריות ובמקצועיות תוך מתן כבוד ומאור פנים לילדים הפוגשים אותו ראשון כל בוקר. תודה ענקית לרוני ולכל נהגי ההסעות המצויינים של אשכול.

 

מסורים ומגוייסים

הילדים יצאו לחופשת הקיץ, אך המורים ממשיכים לעבוד ולהתכונן לפתיחת שנת הלימודים בקרית החינוך החדשה. צוות בית הספר השלישי בניהולה של דנה, נפגש השבוע להכרות ולעבודה על התפיסה החינוכית סביב הערכים המשותפים. קרולינה וצוותה יצאו לגיבוש של יומיים וגם ערכו סיורים במבנה בית הספר החדש ובמרחבי כיתות הלימוד בליווי והדרכה של היועצת הפדגוגית המלווה שלנו, אורית שטרית. אלכסנדרה וצוותה קיימו ערב סיום ופרידה מהצוות שעובר לבית הספר השלישי וצוות ההנהלה ממשיך לפתח את תכנית העבודה להמשך חידוד התפיסה החינוכית הבית ספרית הנשענת על העבר ופונה אל העתיד.

עבודות הבניה בבתי הספר יסתיימו באחד באוגוסט, אז נקבל את 'המפתחות' לידינו והמורים יחלו בהכנת כיתות הלימוד לקראת פתיחת שנה. העבודה וההתגייסות של צוותי החינוך בקיץ לקראת פתיחת קרית החינוך היא לא מובנת מאליה ואני מרגיש צורך לשתף על כך ולהודות לצוותים שלנו.

 

 

נפגשים בחקלאות

בשיתוף פעולה רחב וחוצה רשויות, גופים ואיגודים, נפתח השבוע באמצעות 'מעברים' קורס לתושבי אשכול והסביבה למתן כלים בניהול משק חקלאי. הקורס מתמקד בניהול עסקי החקלאות וכולל הרצאות עם מומחים בתחום. מעבר להקניית כלים מקצועיים ושיווקיים, הקורס הוא גם פלטפורמה למפגש ושיח פורה בין חקלאים מכל המרחב, בשאיפה שהוא יהיה כר פורה ללמידה וגם אפשרות לשיתופי פעולה ויצירת נטוורקינג ביניהם. תודה למעברים על יצירת החיבורים בין כל הגופים כדי להוציא את הקורס לפועל ובהצלחה ל'סטודנטים' מאשכול שנרשמו לקורס.

 

עוטף בכיף

עשיתם כבר תוכנית ל-17-18/7? אני מזמין אתכם לשריין ביקור במתחם 'התחנה' בתל אביב, שם יתקיים יריד 'עוטף בכיף' – שמים את העסקים של העוטף במרכז! עסקים מאשכול ועוטף עזה יציעו את התוצרת שלהם למכירה במתחם שוקק חיים בלב תל אביב. זו שנה שניה שאנו מוציאים לפועל את היריד, בשיתוף ותקצוב של משרד הכלכלה, מעוף ומעברים נגב מערבי. עסקים מאשכול שימו לב – ניתן עדיין להירשם להצבת דוכן דרך דנית, רכזת יזמות מעברים 052-6599542. לפרטים על היריד:

https://bit.ly/2G88nW3

 

שבת שלום

גדי ירקוני

מוזמנים לכתוב לי: gadi@erc.org.il