שלום לכולם,

 

הערכות המועצה ל'קורונה'

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה הקמנו במועצה צוות לטיפול בנושא. אנו נמצאים בקשר שוטף עם משרד הבריאות ופועלים בהתאם להנחיות. לשמחתנו, כרגע אין אף חולה מאשכול או מהמועצות השכנות. ישנם מספר תושבים שלנו שמחויבים בבידוד ביתי. כולם חשים בטוב, ללא תסמינים של המחלה ואני מאחל להם בריאות טובה, אורך רוח ולהמשיך להישמע להנחיות משרד הבריאות.

לפי הנחיות משרד הבריאות, חל איסור השתתפות בהתכנסויות מעל 100 איש לאנשים שחזרו מכל יעד בחו"ל ב-14 הימים האחרונים. אנא הישמעו להנחיות וגלו אחריות אישית וכלפי הסביבה. אירועי סוף השבוע ופורים באשכול, כולל ה'אשכולידע' יתקיימו כרגיל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אם יהיו שינויים נעדכן. אני ממליץ להוריד את האפליקציה החדשה של משרד הבריאות למידע ותמיכה על נגיף הקורונה – coronapp . בריאות טובה לכולם.

 

 

קהילת העסקים של אשכול

יותר מ-50 בעלי ובעלות עסקים באשכול ממגוון תחומים השתתפו במפגש הפתיחה של פורום קהילת העסקים החדשה באשכול – בית מקצועי קהילתי לבעלי העסקים לטובת למידה, עשייה ושיתופי פעולה. הקמת הפורום היא מיזם שאנו חושבים עליו תקופה לקידום העסקים המקומיים והוצאנו אותנו לדרך בשיתוף עם 'מעברים' ו'מעוף'. המטרה שלנו היא לחזק את הקשרים בין בעלי העסקים עצמם, בינם לבין המועצה, התושבים וברמה האזורית. הפורום יפגש אחת לחודש והוא פתוח לכל בעלי העסקים באשכול. עדיין ניתן להצטרף לפורום. צרו קשר עם דנית נעים, רכזת היזמות של מעברים באשכול – 052-6599542

 

 

הטיפול במפגע הזבובים

אנו נערכים מבעוד מועד לצמצום ומניעה של מפגע הזבובים, לקראת הקיץ. צוות אגף איכות הסביבה החל בהצבת מלכודות חד פעמיות בשטחים הפתוחים ובישובים המקבלים שרותי הדברה על ידי המועצה, לניטור מוקדי המפגעים. עד לסגירת חוזה עם קבלן להדברה בישובים, צוות האגף יבצע את ההדברה באזורים בהם ניטרנו מפגעים. כדי להתמודד ביעילות עם המפגע אנו חייבים גם את שיתוף הפעולה שלכם:

 

להודיע למוקד אשכול או לאגף איכות הסביבה על כל מפגע זבובים

 

את האשפה הביתית יש להשליך לפח הירוק בשקית סגורה ולהקפיד על סגירת מכסי הפחים

 

אין להשאיר פסולת אורגנית חשופה, בעיקר פסולת חקלאית ולמנוע ככל הניתן פרש בעלי חיים באזורים חקלאיים ובחצר הבית.

 

אנא! שיתוף הפעולה של כולם הכרחי למניעה יעילה של המפגע

 

נשים מנהיגות, מחוללות שינוי ופורצות דרך

במוצ"ש הבא נציין באשכול את אירוע יום האשה הבינלאומי. כמיטב המסורת המבורכת, נעניק באירוע אות הוקרה לנשים פורצות דרך, משפיעות ומעוררות השראה באשכול.  הועדה הציבורית של אשכול בחרה השנה ב-4 נשים עוצמתיות, מיוחדות ומרגשות. אני גאה להציג בפניכם את שמות הנשים הזוכות:

 

הדס זנזורי – פועלת לקידום תחום החינוך המיוחד באשכול ולהעלאת המודעות למוגבלויות בחברה

 

אמפולה מורדוך – מקימת קבוצת תמיכה למען נשים חולות סרטן באשכול ומתנדבת בסיירת הורים אשכול לשמירה על הנוער מאלכוהול סמים ואלימות

 

ויויאן סילבר – פעילה במשך ארבעה עשורים למען שינוי חברתי בדגש על פמיניזם ושלום

 

עומר שפירא – אלופת ישראל ברכיבת אופניים ומיועדת לייצג את המדינה באולימפיאדת טוקיו

 

אין ספק שזוהי גאווה עצומה לאשכול, שאלו הן הנשים המובילות שפועלות בקרבנו ושאלו הנשים שקהילת אשכול בחרה בהן כמעוררות השראה.

אני מזמין את כולם/ן לבוא לאירוע. להכיר ולהוקיר איתנו את הנשים וגם להנות ממופע סטנד אפ של בת אל פאפורה, ממחול נשים ומדוכני יזמות מקומית. לרכישת כרטיסים: https://bit.ly/2TrTRj7

לתת זה לקבל

המציאות הבטחונית באזורנו מעוררת הזדהות ואמפתיה של אזרחים ברחבי הארץ. אחרי כל 'סבב' בטחוני אנו מקבלים פניות מאנשים טובים שרוצים לחזק אותנו, לתמוך ולחבק. הפניות תמיד מרגשות אך לצד זה חשוב לנו תמיד להבהיר – אשכול היא קהילה חזקה, ערכית ואיכותית שיש לה הרבה מה לתת חזרה.

השבוע ביקרו אצלנו נציגים מבתי ספר יסודיים בראשון לציון והעבירו לנו משלוחי מנות ומשחקים כדי להקל על התמודדות ילדינו בסבב האחרון. הודנו להם על התמיכה והחלטנו להחזיר בנתינה  – הענקנו להם זרעי חמניות וזרעי 'דרום אדום' כסמל לצמיחה וליופי של אשכול. את הזרעים הילדים זרעו בערוגה הקהילתית וקראו לה – גינת אשכול. לתת זה לקבל

 

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il