• מוקד אשכול 08-9966333
  • A

הודעה לתושבים

 

הודעת מועצה אזורית אשכול

 

יום רביעי, 20.6.2918 , ז תמוז תשע״ח

 

במהלך היום ביצעו כוחות הביטחון סריקות לאיתור רקטות שנפלו במרחב המועצה מהירי לעברנו הלילה.

 

7 רקטות אותרו בתוך יישובים, 4 ביישוב בדרום המועצה ו-3 ביישוב במרכז המועצה. לא היו נפגעים אך נגרם נזק למבנים, רכבים ותשתיות.

 

בעקבות האירועים הלילה, התקיימה בשעות הבוקר המוקדמות הערכת מצב עם הצבא בה הוחלט לקיים לימודים תוך התייחסות לאירועי הלילה ולאפשר להורים את הבחירה לשלוח את הילדים לבית ספר ולשמור על רציפות תפקודית.

 

בכל מוסדות החינוך באשכול נרשמה היום בממוצע נוכחות של 90% מהתלמידים.

 

גם צוותי החינוך שלנו, שרבים מהם הורים לילדים קטנים ועברו גם הם לילה ללא שינה, הגיעו הבוקר למוסדות החינוך לקבל את הילדים ולתת מענים מקצועיים נדרשים. 

 

היום היתה ירידה בהיקף שיגורי עפיפונים ובלוני תבערה. צוותי כיבוי האש, רבשצים וצוותי קק״ל ורט״ג טיפלו בכ-6 שריפות שניצתו במועצה, חלקן הצתות מחודשות, במרחב סופה, חולית, ניר יצחק, כיסופים, שדה אברהם וישע.

 

בחבל שלום אותרו 3 בלוני תבערה, שניים מהם בתוך חצר בתים ואחד בשטח חקלאי. רכזי בטחון יישובים נטרלו את הבלונים ולא נגרם נזק. אנו מבקשים לחדד את ההנחיות בימים אלה – גם בלונים ועפיפונים הם חפץ חשוד, אין לגעת, יש להתרחק, לקרוא למבוגר ולהזעיק את רבש״ץ הישוב במידית

 

ימים אלה מתוחים ורגישים לכולנו. ייתכן והמתיחות תימשך עוד בימים הקרובים. צה״ל פרס מחדש סוללות כיפות ברזל במועצה. אנו ממליצים בימים האלה לשמור את חלונות הממ״ד סגורים או לחילופין להדריך את בני הבית להגיע למקום הכי מוגן שיש בתוך הבית.

 

אנו, תושבי אשכול, למודי ניסיון ומתמודדים עם המצבים השונים. יחד נחזק את משפחותינו, את הקהילות ביישובינו ואת חיילי צה״ל הפרושים באזור ומגנים עלינו.

 

״יחד נעמוד כולם בשביל אחד, אחד בשביל כולם עד שנתקן עולם.."

שיהיה לילה טוב ושקט

צוות מידע לציבור

הצטרפו לניוזלטר