• מוקד אשכול 08-9966333
  • A

הודעת מועצה אזורית אשכול – ועדת הכספים

הודעת מועצה אזורית אשכול

בדיון שהתקיים היום בועדת הכספים של הכנסת בהשתתפות ראש המועצה, גדי ירקוני, אושרה התקנה להארכת מתווה הפיצויים לעסקים, לתיירנים ועבור היעדרות הורים ממקומות העבודה בשל סגירת מוסדות החינוך. 

מתווה הפיצויים הוארך עד ה-31.12.19 ולבקשתינו אושר גם הפיצוי על אובדן שני ימי העבודה – כתוצאה מסגירת מוסדות החינוך – יום ראשון, 5.5 ויום שני, ה-6.5 (שבוטל באשכול למרות הסרת המגבלות על ידי פיקוד העורף).

התקנה החדשה תועלה באתר רשות המיסים בימים הקרובים. לכשתתפרסם נשלח את הקישור למילוי הטפסים.

מצורפת הודעת רשות המיסים בנושא:

הארכת מסלול פיצויים של שכר בגין היעדרות מעבודה בשל הוראות פיקוד העורף בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, תאפשר לפצות מעסיקים ועצמאים בגין הוצאות השכר בעבור הימים בהם העובדים שלהם נעדרו ממקום עבודתם בשל הוראה של פיקוד העורף על סגירת מוסדות חינוך ברשות מקומית או בשל הוראה על סגירת מקום עבודה, כולל לגבי 6.5.2019.
מסלול השכר מבחין בין תקופת היעדרות של עד 10 ימים במהלך התקופה המזכה (החל ב-1.3.19 ועד 31.12.19), בגינה יינתנו פיצויים "במסלול מהיר" בסך של 370 ₪ ליום לבין היעדרות של יותר מ-10 ימים, בגינה יינתנו פיצויים בהתאם לנוסחה שנקבעה בתקנות, בדומה למבצעים קודמים.
הפיצויים לענפי התיירות והדבורים, שיינתן במסלול מחזורים, יאפשר לניזוק להגיש תביעה לקבלת החזר בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני בהשוואה למחזור העסקי בתקופה המקבילה אשתקד. יתרה מזאת, תינתן לו אפשרות לבחור לתבוע פיצויים במסלול שכר, במקום מסלול מתקדם

הצטרפו לניוזלטר